اخبار

نسیم قدر در بهار قائم شهر وزید

نسیم قدر در بهار قائم شهر وزید
جشنواره مجازی نسیم قدر با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائم شهر و موسسه قرانی گنجینه نور شهرستان قائم شهر، آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قائم شهر، کار گروه های فرهنگی و هنری جشنواره نسیم قدر با حضور در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائم شهر، مشخص و کار خود را آغاز نمودند.

مهدی رمضانی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قائم شهر، این جشنواره را حرکتی رو به جلو در گام های استفاده هر چه بیشتر و بهتر از قبل در فضای مجازی بیان نمود.

رمضانی، با وجود اتفاق پیش آمده در کشور و ویروس کرونا گفت:، فضای مجازی کارکرد خودش را خیلی خوب توانست در عرصه فرهنگ و هنر نشان دهد و در ماه های گذشته هم ما توانستیم از این ظرفیت در برنامه ای به نام بهار واره استفاده خوبی ببریم.

ایشان در ادامه افزود: تشکیل کارگروه ها در روند شکل گیری و حضور هر چه بیشتر هنرمندان رشته های مختلف هنری در این جشنواره، پل ارتباطی خوبی برای معرفی این جشنواره مجازی در بین هنرمندان است.

رمضانی در خصوص رشته های این جشنواره گفت: این جشنواره در پنج حوزه، ۱۴ بخش و سه رشته با موضوعات قرآن کریم و معارف اسلامی شامل رشته‌های فرازخوانی قرآن کریم، فرازخوانی دعا و مناجات، حفظ قرآن کریم و مفاهیم قرآن؛ کتابخوانی و روایی شامل رشته‌های مسابقه کتابخوانی، مسابقه قصه‌گویی و مسابقه نقاشی؛ شعر و ادبیات شامل رشته‌های شعر کلاسیک، شعر آزاد و نیمایی، شعر مازندرانی، نامه‌ای به خدا، قطعه ادبی و خاطره‌نویسی؛ فرهنگی و هنری شامل رشته‌های خوشنویسی، طراحی پوستر، نمایشنامه‌نویسی، امیری‎خوانی و عکاسی، رسانه‌ای شامل رشته‌های انتخاب صفحات و کانال‌های برتر مجازی، ساخت نماهنگ و پادکست صوتی برگزار می‌شود.

صفا رنجبر، مدیر عامل موسسه قرآنی گنجینه نور درباره این جشنواره و برگزاری آن گفت: شرکت‌کنندگان در این جشنواره باید آثار خود را تا ۳۱ خردادماه جاری به دبیرخانه مجازی جشنواره از طریق یکی از پیام‌رسان‌های سروش، تلگرام و یا واتساپ به شماره همراه ۰۹۳۵۴۶۲۹۵۶۴ ارسال کنند.ذکر مشخصات کامل شرکت‌کننده شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر، کد ملی، شماره شناسنامه، تاریخ دقیق تولد، استان و شهرستان محل اقامت، نشانی دقیق پستی، شماره تلفن همراه و رشته شرکت در جشنواره به همراه تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه و یک قطعه عکس پرسنلی در ذیل آثار یا فیلم‌های ارسالی به دبیرخانه مجازی الزامی است.

رنجبر در خصوص داوری آثار هم گفت: داوری آثار در مرحله مقدماتی تا روز ۲۰ تیرماه سال جاری و داوری آثار در مرحله نهایی نیز تا پایان تیرماه انجام خواهد شد. همچنین، زمان اعلام نتایج و معرفی و تجلیل از برگزیدگان جشنواره نیز مردادماه سال جاری مصادف با ایام دهه ولایت خواهد بود.

دبیرخانه مرکزی جشنواره نسیم قدر نیز در استان مازندران، قائم‌شهر، خیابان آیت‌الله صالحی مازندرانی، پاساژ رنجبر طبقه آخر، مؤسسه مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت گنجینه نور عرش قرار دارد. علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانند به درگاه اینترنتی به نشانی hamayesheiranian.ir مراجعه کنند.

کار گروه رشته های هنری و فرهنگی این جشنواره به شرح ذیل می باشد:

آقای بهارم نقد/آواز و نماهنگ

آقای محمدی/امیری خوانی

آقای فتحی/خوشنویسی و عکاسی

آقای ملکی/تجسمی و پوستر

آقای عباسی/شعر و ادب

خانم دادبود/نمایشنامه نویسی

خانم مظفری/ رسانه

۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۳۵
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قائم شهر |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید